Gyerekkora Szegeden telt, majd Budapestre költöztek. A háború a családot az egész polgári középosztállyal együtt tönkretette. Tizennégy éves korától egy gyárban gipszet öntött, majd keramikusként dolgozott. Klaniczay Tiboron – a későbbi kiváló irodalomtörténészen – keresztül felkérték, hogy grafikusként, és több nyomdával való kapcsolatai révén készítsen különböző papírokat, pecséteket menekülők számára.
1946-ban kapott keramikus mesterlevelet, majd először az Iparművészeti Főiskolán tanult. Ezután a Képzőművészeti Főiskola hallgatójaként Hincz Gyula, Konecsni György és Kádár György volt a mestere. 1967-től az Iparművészeti Főiskola tipografikai tanszékén volt tanár. Az Új Írás folyóirat művészeti szerkesztője is volt.
Magyarországon kívül számos önálló kiállítása volt: Londonban és Anglia több más városában, Zágrábban, Torinóban, Sidneyben, Párizsban, továbbá Hollandiában, Belgiumban és az Egyesült Államokban. 1985-től a szegedi Kass János Galéria állandó kiállításán láthatóak művei.
Jelentősek könyvillusztrációi és bélyegtervei. A Magyarországon bemutatásra nem engedélyezett Fejek sorozatából a világ első számítógépes animációs filmjét készítette el Halász Jánossal, a John Halas néven akkor már világhírű rendezővel Londonban (Dilemma, 1981).
Páratlanul gazdag, sokszínű művészetében jelentős helyet foglal el a könyvillusztrálás, ezen belül a gyermek- és ifjúsági irodalom remekeihez készített rajzok sokasága. Tíz éven át a Hegedűs András alapította Kincskereső munkatársa, művészeti vezetője. Számtalan kiváló illusztrációi között talán a legismertebb Az ember tragédiájához készített 15 rézkarca.
Legfrissebb hozzászólások