Február 10-én, csütörtök délután öt órakor megnyílt a Barabás Miklós Céh (BMC) kolozsvári csoportjának hagyományos, értékfelmérő képzőművészeti kiállítása a Művészeti Múzeum időszaki, földszinti kiállítótermeiben.
A romániai magyar képzőművészeket tömörítő, összesen 175 tagot számláló Barabás Miklós Céh legnépesebb, kolozsvári csoportja immár minden év januárjában megrendezi hagyományos kiállítását. Ezen éves, értékfelmérő tárlatok a kolozsvári és Kolozsvár környéki művészek közelmúltban készült munkáiból nyújtanak értékes ízelítőt. Tematikai és stiláris megkötés, illetve korhatár nélkül, csupán a minőséget szem előtt tartva, a legnagyobb változatosságban sorakoztatják fel a Barabás Miklós Céhbe tömörült művészek legfrissebb alkotásait: festők, szobrászok, grafikusok, keramikusok, üveg-, textil- és fotóművészek jelentkeznek egy-két munkával, bemutatva múlt évi termésük legjavát.
A változatosság azonban nem csupán a műfaji sokrétűségre vonatkozik. A Barabás Miklós Céh ugyanis már a kezdetektől nem egyfajta művészeti ideológia mentén szerveződött, hanem sokkal inkább az erdélyi művészek egységes képviseletének igényéből. Tagjai az erdélyi hagyományok és a modern kor művészetének találkozásából merítenek inspirációt az örökös kísérletezés és megújulás céljából, sajátos érzelem- és gondolatviláguk tükrében. E rendkívüli gazdagságról tesz bizonyságot ez évi tárlatuk is, ahol a változatos technikákkal készült műveikkel ismerkedhet meg a látogató, a klasszikus hangvételű műalkotásoktól a posztmodernig. A BMC mintegy hatvan tagot számláló kolozsvári csoportja és meghívottaik a régió művészeti sajátosságait összegezve a legkülönbözőbb gondolati- és stiláris megközelítésben vallanak évente ars poeticájukról, az erdélyi kortárs művészet bemutatkozásának adva teret a barokk palota időszaki kiállítóterében. – olvasható a szervezők közleményében.
Sipos Sándor legújabb, a Barabás Miklós Céh (BMC) kolozsvári csoportjának hagyományos, értékfelmérő képzőművészeti kiállításán szereplő alkotásai: ”Love is in the air” és “Antropocen”.
Fotók: Forró Ágnes
Legfrissebb hozzászólások