Alfred Henry, vagy ahogy közismert „Freddy” Heineken, 1923. november 4-én született Amszterdamban, Hollandiában, a Heineken sörgyáralapító, Gerard Adriaan Heineken unokájaként. 1941. június 1-jén lépett a Heineken vállalat szolgálatába – amely addigra már nem volt a család tulajdonában -, de Freddy évekkel később visszavásárolta, hogy újra a Heineken család irányíthassa a céget, és világszerte ismertté tette a márkát.
A meseszerű életű holland multimilliomos Freddy Heinekent és sofőrjét, Ab Doderert 1983-ban elrabolták, és csak a világtörténelem legnagyobb válságdíja, 35 millió holland gulden (közel 6 milliárd forint) megfizetése után engedték őket szabadon. Az öt emberrablót (Cor van Hout, Willem Holleeder, Jan Boellaard, Frans Meijer és Martin Erkamps), végül elfogták, elítélték és börtönbe zárták. A kiadatásuk előtt Van Hout és Holleeder több mint három évig Franciaországban tartózkodtak, először szökésben, majd börtönben, majd a kiadatási szerződés megváltoztatására várva, házi őrizetben, végül pedig ismét börtönben. Meijer megszökött és Paraguayban élt évekig, míg le nem bukott és börtönbe nem zárták. 2003-ban Frans Meijert kiadták Hollandiának, és a fennmaradó börtönbüntetését már ott töltötte le.
Peter R. de Vries, a híres holland oknyomozó újságíró még abban az évben, 1983-ban megjelentetett egy könyvet az emberrablásról, melyet aztán 1987-ben regény formában is kiadott. A történetből két film is készült: A Heineken emberrablás (De Heineken ontvoering, 2011) Rutger Hauer főszereplésével, és a A Heineken-emberrablás (Kidnapping Mr. Heineken/Kidnapping Freddy Heineken,2015), Anthony Hopkins főszereplésével.
Az emberrablás után Freddy Heineken még 19 évet élt, és bár különböző egészségügyi problémákkal küzdött (1999-ben enyhe stroke-ot kapott, de felépült, röviddel halála előtt pedig elesett és eltörte a karját), végül 78 éves korában, 2002. január 3-án váratlanul hunyt el tüdőgyulladásban, szerettei körében noordwijki birtokán. Az ottani köztemetőben helyezték örök nyugalomra.
Legfrissebb hozzászólások