“A magyar képzőművészet két kiemelkedő alakjára, Munkácsy Mihályra és Csontváry Kosztka Tivadarra emlékezve, a kolozsvári KLIKK ART CENTRUM Egyesület, a Zilahi Történelmi és Művészeti Múzeum közreműködésével kortárs magyar képzőművészeket bemutató virtuális tárlatot szervezett.
VIRTUÁLIS GALÉRIA:
Tavaly volt Munkácsy Mihálynak, a monumentális méretű festészet nagymesterének, a magyar festészet géniuszának. 175. születési évfordulója, valamint az új festővilág teremtőjének, Csontváry Kosztka Tivadar halálának 100. évfordulója.
Így tehát e virtuális tárlat keretében is, a kortárs művészgeneráció egy újabb alkotónemzedék művészeti irányzatainak fundamentumát, alapköveit helyezheti le, támpontot képezve az utókor művészei számára.
A 21. századi kiállítások javarésze az mutatja, hogy egyre nehezebb a bemutatót megtartani a régi módszerek és a pillanatnyi igények összevonása nélkül.
A kortárs művészet kitört a hagyományos módszerek közül. A művészek virtuális térben tartják a kapcsolatot a közönségükkel.
A virtuális tárlat keretében kiállított 21. századi ihletésű alkotások különféle anyagokból és a lehető legkülönfélébb technikákkal készültek, kivétel nélkül magas művészi színvonalat képviselve.
66 képzőművész vett részt az új, rendhagyó tárlaton.
A kiállítók között, már jól ismert, neves művészek és az új nemzedék tagjai is képviseltették magukat. Az erdélyi alkotók mellett, Magyarország egész területéről találhatunk képzőművészeket, de Ausztriából, Németországból, Svédországból és Kanadából is csatlakoztak magyar művészek a virtuális rendezvényhez.
A virtuális kiállításon izgalmas és különböző művészi nyelveket reprezentáló, felvonultató művek tekinthetők meg a festészet, grafika, alkalmazott grafika, textil, szobrászat, kerámia, és üveg műfajában.
Lapozható katalógus:
***
A kolozsvári KLIKK ART CENTRUM Egyesület elsődleges célja a közösségépítés, elsősorban magas szinten alkotó, valós értékeket közvetítő művészek bevonásával, akik az aktuális művészeti trendek követése, eladhatóságra való törekvés mellett belső indíttatású, őszinte és pozitív hatású alkotásokat hoznak létre.
Továbbá, a KLIKK ART CENTRUM Egyesület célja a művészeti tevékenység kiteljesítése, alkotások létrehozása és széles körű népszerűsítése, illetve olyan kulturális tevékenység ellátása, amely a társadalom és az egyén közös igényeinek kielégítésére irányul.
A tavaly alapított Egyesületnek az ötödik nemzetközi képzőművészeti kiállítására került sor, idén viszont rendhagyó, hiánypótló virtuális rendezvényként.
A virtuális valóság nyújtotta végtelen lehetőségekkel élve, valamint a művészeti tevékenységek, események iránti nagyfokú érdeklődésnek köszönhetően a KLIKK ART CENTRUM vezetősége: Zilahi Nono, Szilágyi Erzsébet és Szőllősi Etelka, valamint tiszteletbeli tagjai: Nagy Anna Mária üvegművész és Starmüller Katalin képzőművész, díszlettervező, az utóbbi három hónapban behálózták virtuális rendezvényükkel a közösségi média oldalait, összehozva a képzőművészeket a művészetkedvelő közönséggel.
Az Egyesület célja, hogy e virtuális tárlat által is megismertesse a kortárs művészet tendenciáit, irányzatait, jellegzetes műfajait, technikáit, valamint törekszik elérni a kortárs művészet megszerettetését, megértetését és elfogadtatását, valamint a kortárs esztétikai ítélet, készség fejlesztését.
*
Kolozsvári grafikusművész, tervező- és reklámgrafikus vagyok, de szerkesztőként, nagyszabású kiállítások kurátoraként is tevékenykedem, valamint a kolozsvári Klikk Art Centrum Egyesület elnöke vagyok.
Az 1990 után született fiatal művészgeneráció tagjaként igyekszem az erdélyi művészeti életben aktívan részt venni. Célommá vált olyan kulturális tevékenység ellátása, amely a társadalom és az egyén közös igényeinek kielégítésére irányul.
A művészeti tevékenységem mellett másik szenvedélyem az írás.
Antológiákban, helyi lapokban már publikálták írásaimat, de a világhálón is olvashatóak verseim.
Számomra az írás az önkifejezés eszköze, létfontosságú ténykedésként definiálnám, melynek forrása a konstruktív pesszimizmus.
Verseimet az archaizmusok, de főként a neologizmusok fokozott használata jellemzi.
Támogatom és szükségszerűnek tartom a nyelvújítást, nyelvreformálást, mert úgy vélem, hogy a nyelvfejlődés szerves részét képezi.
Legfrissebb hozzászólások